Jak na oslovení v 5. pádě

Využíváte pro tvorbu chatbota Chatfuel? Asi víte, že můžete v konverzaci propsat jméno a příjmení uživatele. Co ale dělat, když chcete uživatele oslovit v 5. pádě? Defaultně v zahraničních nástrojích taková možnost není a musíte si poradit jinak.

První varianta je využití Zapieru, případně Integromatu v ManyChatu. Nejdříve je potřeba opatřit si databázi všech křestních jmen a jejich variant v 5. pádě. Pomocí propojení v Zapieru pak vyexportujete jméno uživatele, v Google sheetu najdete 5. pád který opět přes Zapier naimportujete do Chatfuelu a následně pošlete zprávu.

Naštěstí jsme pro vás připravili mnohem jednodušší variantu, která nevyžaduje služby 3. stran a je bezplatná. Tím je využití JSON API. Jediné, co musíte udělat je vložit do konverzace plugin JSON API s následujícím nastavením:

Type: POST
URL: https://www.chatbot.cz/custom/osloveni.php?jmeno={{first name}}
Send: URL encoded

Při kliknutí na tlačítko Test the Request by odpověď měla být 200 OK.

Jak to funguje?

Pokud uživatel má v česku běžně používané křestní jméno, zpráva bude:
Dobrý den, {{křestní jméno}},
jak ti mohu pomoci?


V případě že uživatel má netradiční jméno, případně je cizinec, odešle se zpráva ve tvaru:
Dobrý den,
jak ti mohu pomoci?

Kdy a jak použít?

Služba je zdarma a za 100% funkčnost celý čas neručíme, oslovení lze využít u nekomerčních projektů. Přejete si oslovení využít u svého chatbota ale chcete jinou textaci? Chcete využít i jiné pokročilé možnosti JSON API?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *