Chatfuel od srpna omezuje verzi zdarma

Od 1. Srpna 2018 jeden z nejoblíbenějších nástrojů na tvorbu chatbotů Chatfuel představil nový ceník a omezení pro verzi zdarma. Pozitivní zprávou je, že pokud jste Chatfuel využívali v placené verzi, tak se vaší peněžence značně uleví, jelikož nové ceny jsou výrazně nižší než původní.

Potěšeni ovšem nebudou zákazníci, kteří Chatfuel využívali ve verzi zdarma, pro ty se mění následující:

  • Tarif zdarma lze využít pouze pokud máte méně než 5 000 uživatelů, které můžete oslovit.
  • Pokud uživatel začne s chatbotem komunikovat, jako první zpráva se odešle promo Chatfuelu, pak až následující uvítací zprávy, které máte nastavené.
  • Pokud váš chatbot má v databázi více než 5000 uživatelů, které můžete kontaktovat a nezaplatíte placenou verzi nástroje, chatbot přestane komunikovat a zobrazí následující hlášku (tak jako se stalo Katy Perry):

 

Vlnu rozhořčení tento krok vyvolal u majitelů chatbotů se statisíci zákazníky. Například cena za placenou verzi nástroje pro chatbota s 610 514 uživateli je 4 200 dolarů,  při 1 377 131 uživatelích je to pak 8 400 dolarů. Pokud takovýto chatbot nelze zmonetizovat, je to většinou jeho konec.

Další problém je, že pokud placenou verzi nevyužíváte a chtěli byste si nějaké uživatele z databáze odmazat, abyste se vešli do limitu 5 000, tak nemůžete, protože funkcionalita práce s databází je možná pouze v placené verzi. Nezbývá vám tak nic jiného než buď zaplatit nebo chatbota deaktivovat.

Chatfuel se tak bohužel stává nástrojem nedostupným pro tvorbu neziskových nebo velkoobjemových chatbotů. Celou zprávu od týmu Chatfuel je možné si přečíst zde.

568 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*